Used 2015 Palomino SolAire Ultra Lite 315RLTSEK Travel Trailer
"AS IS" Water damage, soft floor, furniture is flaking
Step inside this triple slide Solaire Ultra Lite 315 RLTSEK travel trailer and see how convenient your camping can be. This model features three slides for more interior space, a kitchen island, fireplace, and a convenient exterior kitchen too!
Enter the main living space which has dual slides opposite one another. The slide to your immediate left through the door features a refrigerator, three burner range, overhead microwave, and swivel entertainment center for viewing in the living area, as well as outside. There is also a cozy electric fireplace for those chilly nights.
The opposite slide features a sofa and Fold & Stow 46"" x 74" grand dinette. On the rear wall there is a second sofa with full width overhead storage cabinets.
There is a convenient kitchen island with double sink which makes food prep and cleanup a breeze in the center of the unit. You will also find a pantry and coat closet off to the side.
The side aisle bath features a neo-angle shower, toilet, and sink. There is also a bath linen cabinet that is combined with the bedroom vanity slide.
The front bedroom features a queen bed with wardrobes on both sides, an entertainment center, and a slide-out vanity and bath linen cabinet, plus so much more!
You can also choose the Eclipse package which is available on this Solaire Ultra Lite model.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $5,000
Sale Price: $8,900
Stock# 7335A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 815 lbs |
| GVWR | 8815 lbs |
| Dry Weight | 6588 lbs |
| Cargo Capacity | 1991 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| VIN | 4X4TPAH29FN019317 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


