Used 2015 Pleasure-Way Plateau PLATEAU XL Motor Home Class B
Plateau RB Motor Home, Driver and Passenger Seat Swivel, Table, Swing Out TV, Toilet, Shower, Furnace, Microwave, Refrigerator, Hanging Closet, Rear Bedroom with Permanent Rear Bed, Storage Below Bed, Swing Out TV, Slide Out Pantry, 2-Burner Range, Sink & Much More.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# C151
Chassis: Mercedes Benz
| Sleeps | 2 |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 12 gals |
| Tire Size | 215/85/R16 |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | 3.0L V6 |
| Chassis | Mercedes Benz |
| VIN | WDAPF4CC1E9590189 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


