Used 2015 Pleasure-Way Pursuit Pursuit Motor Home Class C
As you step inside the Pursuit motor home by Pleasure-Way, you will notice that the rear of the motor home has an inviting u-shaped dinette for friends and family to sit and enjoy a meal together. The kitchen area offers a refrigerator with a microwave above the refrigerator, and 2 burner range and single sink.
As you enter the bathroom you will find a corner angle shower, toilet and sink. Just outside of the bathroom is a convenient closet.
The front of the motor home has plenty of overhead storage.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $10,000
Sale Price: $79,990
Stock# 61174BL
Chassis: Ford E350
Exterior Color: SILVER
| Sleeps | 2 |
| Length | 22 ft 2 in |
| Ext Width | 9 ft 9 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Exterior Color | SILVER |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 29 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| Tire Size | LT 225/75R16E |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Miles | 60153 |
| Engine | 6.8L EFI V10 305 HP |
| Chassis | Ford E350 |
| VIN | 1FDWE3FSXDDB18928 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


