Used 2015 Prime Time RV Avenger 18TH Toy Hauler Travel Trailer
You will notice with the 18TH Avenger toy hauler travel trailer by Prime Time Manufacturing that the rear door is a spring assist ramp for easy loading and unloading your off-road toys.
One side of the trailer has a folding dinette, while the opposite side has a refrigerator, three burner range, and double kitchen sink.
In the front bathroom you will find a sink, toilet, and tub.
The Murphy bed/sofa is convenient because during the day you have more seating space with the sofa, and at night you can easily change the sofa into a bed for more sleeping room.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# N3636A
| Sleeps | 4 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 725 lbs |
| Dry Weight | 4580 lbs |
| Cargo Capacity | 3145 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| VIN | 5ZTAVGBXFB907117 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


