Used 2015 Prime Time RV Avenger 27RLS Travel Trailer
The Avenger 27RLS travel trailer by Prime Time Manufacturing offers a single slide and a rear living area.
As you enter the rear of the travel trailer, along the rear wall you will find two lounge chairs. The slide offers a sofa and a u-dinette. Next to the dinette you will find an entertainment center. The opposite side has a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and pantry.
The bathroom is a walk thru with a sink and toilet on one side and a linen cabinet, and corner shower on the other side.
In the front you will be greeted with a queen bed and closets on either side of the bed. There is also a private entrance outside from the bedroom.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# UT750307
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 736 lbs |
| Dry Weight | 6290 lbs |
| Cargo Capacity | 3208 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 5ZT2AVSB3FB907192 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

