Used 2015 Prime Time RV Sanibel Traveler 33RS Fifth Wheel
As you enter the triple slide Sanibel Traveler 33RS you will notice how open an spacious this model is. In the main living area there is a slide along one side with a free-standing dinette and theater seating. On the opposite side of the fifth wheel there is a slide with an entertainment center, pantry, three burner range, and refrigerator. Next to the slide you will find a storage hutch. Along the rear wall you can relax on the hide-a-bed sofa. There are end tables on either side of the sofa. The kitchen sink is located in the island.
Stepping up the stairs, the bathroom is on the left. Inside the bathroom there is a toilet, linen cabinet, shower with seat, and sink.
The front bedroom has a queen bed, or you can choose an optional king bed. Across from the bed there is a dresser. Along the front wall of the room there is a wardrobe and in the corner of the room you will find that it is washer and dryer prepped.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $3,000
Sale Price: $23,995
Stock# 4245
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1941 lbs |
| Dry Weight | 11415 lbs |
| Cargo Capacity | 2467 lbs |
| Fresh Water Capacity | 64 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| VIN | 5ZT3SNYB8FG800019 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


