Used 2015 Renegade Villagio 25HAB Motor Home Class B+ - Diesel
39506 Miles / Slide Topper / Rear Bath / Hide-A-Bed Sofa / Mid Kitchen
This Renegade Villagio class B+ diesel coach features a single slide and rear bath layout that you will enjoy on any trip you take. Model 25HAB offers a spacious interior that begins in front with an over cab storage area.
Straight inside the door is a hide-a-bed sofa with more overhead storage. The sofa provides plenty of daytime seating and a quick conversion makes it comfortable sleeping at night. There is a 26" LED TV mounted above the counter to the left of the door that can easily be viewed from the sofa hide-a-bed.
The kitchen provides everything you need to create light meals and snacks with a two burner cook top, a round kitchen sink with cover, and overhead cabinets for storage. There is also a pantry for dry and canned goods, a 7 cu. ft. refrigerator with microwave oven above, and a counter area for food prep, plus additional overhead storage and more.
The rear bath can be accessed by a sliding door. Inside find a toilet, angled shower with skylight to bring in more natural light, a vanity with sink, and a large wardrobe for clothing, plus so much more!
*This unit has undergone a complete pre-delivery inspection (PDI) and functional systems check. Major systems (water, electrical, propane, appliances, etc.) have been tested and verified to operate properly at the time of sale, or any non-functioning systems have been disclosed. A protection plan can be added to this Motorhome for an additional cost. Ask our team for details!
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-622-0672.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# E9569053-P
Chassis: MB Sprinter 3500
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft 9 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 34 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Miles | 39506 |
| Engine | Blue Tec 3.0L Turbo |
| Chassis | MB Sprinter 3500 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


