Used 2015 Roadtrek Ranger RT Motor Home Class B
Available Now!!
Roadtrek offers the Ranger RT motorhome with driver and passenger seats that swivel to access a table. You will also find an enclosed toilet with sink. The rear of the motorhome has a sofa dinette with additional bench seat that converts to a king size bed or two twin size beds.
Along the driver's side, you can find a wardrobe, two burner stove top, sink bowl sink, refrigerator and microwave.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# 6122
Chassis: Chevy Express 2500
| Sleeps | 2 |
| Length | 20 ft 5 in |
| Ext Width | 6 ft 7 in |
| Ext Height | 8 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1000 lbs |
| GVWR | 8600 lbs |
| Cargo Capacity | 1700 lbs |
| Fresh Water Capacity | 18 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 10 gals |
| Tire Size | LT245/75R16E |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 82563 |
| Engine | 4.8L SFI V8 |
| Chassis | Chevy Express 2500 |
| VIN | 1GCZGUCG8E1208180 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


