Used 2015 Rockwood Rockwood Freedom Series 1910 AS IS Folding Pop-Up Camper
POWER LIFT--AIR CONDITIONING--FURNACE--REFRIGERATOR--SLEEPS 5
2015 Rockwood Freedom 1910 folding pop-up camper offers sleeping space for five including front and rear tent end beds.
* POWER LIFT
* AIR CONDITIONING
* PORTA POTTIE CABINET
* OUTSIDE GRILL
* FRONT STORAGE with SLIDING TRAY
* FURNACE
* REFRIGERATOR
This RV needs a real good cleanup and probably needs some maintenance.
.
As you step inside this folding camper, a cabinet is to your right. The corner opposite the entry at the front offers a kitchen with single bowl sink and three burner stove top. An optional refrigerator is included here.
The outside offers an awning, sliding front storage and an RVQue gas grill.
THIS RV INCLUDES PRIORITY NATIONWIDE RV SERVICE NETWORK
FOR MORE INFORMATION AND GREAT BUYING EXPERIENCE PLEASE STOP BY or GIVE US A CALL AT 215-822-1345 OR STOP BY AND LET US SHOW YOU ALL WE HAVE TO OFFER. CAMPERS INN OF PHILA located at 1651 BETHLEHEM PIKE (RT 309), HATFIELD, PA 19440
SALES DEPARTMENT HOURS;
MONDAY thru THURSDAY TIL 6:00 PM
FRIDAY & SATURDAY's TIL 5:00 PM
AFTER HOURS BY APPOINTMENT
CLOSED SUNDAYS
We strive to make sure Prices, Photos & Description are accurate for this vehicle, the web listing of this vehicle should not be your sole basis for purchasing this RV. Please have salesperson give you a presentation and review the pricing, features and options specific to this RV
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
You Save: $1,998
Sale Price: $2,997
Stock# 103317A
| Sleeps | 5 |
| Length | 17 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 4 ft 9 in |
| Hitch Weight | 245 lbs |
| GVWR | 2995 lbs |
| Dry Weight | 1944 lbs |
| Cargo Capacity | 1032 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Tire Size | 13" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4CFM413FD295077 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


