Used 2015 Shasta RVs Oasis 26DB Travel Trailer
*As Is*
The Shasta Oasis 26DB travel trailer features a single slide which provides more floor space in the travel trailer.
Stepping inside the 26DB, to the right is the front bedroom with a queen bed and wardrobes on either side of the bed.
To the left of the entrance you will find a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and closet. On the opposite side of the trailer there is a slide with a booth dinette and a 64" sofa. Next to the slide you will find an entertainment center which is sure to be enjoyed by all.
The rear bunk house has a 48" x 71" lower bed and a 28" x 74" upper bed, or you can choose an optional 48" x 74" upper bed.
In the bathroom you will find a toilet, sink, medicine cabinet, and tub.
With all of the overhead cabinets throughout the travel trailer you will be able to bring all of your necessary items from home.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# RN9154A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 517 lbs |
| Dry Weight | 4870 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| VIN | 5ZT2SSRB2FE004855 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


