Used 2015 Shasta RVs Oasis 26RL Travel Trailer
The Oasis 26RL travel trailer by Shasta RV features a single slide and a rear living area.
As you enter the rear entrance, along the rear wall you will find two lounge chairs. In the corner of the living area there is an end table. The slide has a 64" sofa and a booth dinette. Next to the dinette there is an entertainment center. The opposite side of the trailer has a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, pantry, and large closet.
In the bathroom there is a tub, sink, medicine cabinet, and toilet.
The front bedroom has a queen bed, wardrobes on either side of the bed, and a front entrance door.
You will sure enjoy all of the overhead cabinets and the storage that they have to offer.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Sale Price: $12,995
Stock# 12744A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 627 lbs |
| Dry Weight | 5182 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| VIN | 5ZT2SSRB2FE004970 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


