Used 2015 Starcraft AR-ONE 18QB Travel Trailer
This Starcraft AR-ONE 18QB travel trailer has everything you need to enjoy spending time away from home.
As you enter notice the handy wardrobe to your left. Straight ahead in the rear road side corner there is a private toilet and tub/shower. Just outside the bathroom door is a large pantry for dry and canned good storage.
An L-sofa with dining table and overhead cabinet can be found to your right when you enter, and features plenty of seating for mealtime and more. Straight across from the sofa you will find a two burner cook-top with microwave oven overhead, a single sink and counter space, plus storage both above and below the counter.
The front of this AR-ONE features a queen size bed with dual bedside wardrobes, overhead cabinets, and so much more!
You will also enjoy the front exterior storage on either side, and a 10' awning to protect you from the elements which creates a little covered living area outside to enjoy.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 18
| Sleeps | 3 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 8 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Hitch Weight | 335 lbs |
| GVWR | 3750 lbs |
| Dry Weight | 2885 lbs |
| Cargo Capacity | 865 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 9 gals |
| Tire Size | 15" |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


