Used 2015 Starcraft AR-ONE MAXX 21FB Travel Trailer
This AR-ONE MAXX travel trailer 21FB by Starcraft RV features everything you need to enjoy each camping adventure you find yourself on!
As you step inside you will see a queen bed to the right of the door with nightstands and wardrobes on both sides of the bed. There is also an overhead shelf for added convenience.
The bath provides a shower, toilet, and vanity with sink, plus medicine cabinet.
You will easily be able to prepare and cook food while you travel. There is a three burner range with overhead microwave, a double kitchen sink, refrigerator, and pantry for storage.
There is a booth dinette with overhead cabinets on the left in the rear, and a sofa with overhead storage on the right. The perfect place to sit and enjoy a meal and conversation. You will enjoy the extra large window at the dinette to take in the scenic view of your choice while dining.
There is also a convenient exterior pass-through storage compartment for all of your exterior camping gear, and so much more!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# UT720399
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 490 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 3880 lbs |
| Cargo Capacity | 2120 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 1SABS0BL2F28J5270 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


