Used 2015 Thor Motor Coach Chateau 31L Motor Home Class C
CLASS CThe Thor Motor Coach Chateau 31L offers all the comforts of home while away from home. This class C motor home features two slide outs for comfortable living.
A rear bedroom includes a queen bed slide with nightstands on each side and overhead cabinets. The wall opposite the bed includes two closets with additional storage and a TV between them.
A walk through bath includes a private toilet with large vanity, sink and overhead cabinets. A shower is on the opposite wall.
As you continue to move to the front, a large slide out on the driver's side includes a dream dinette and sofa with air bed as well as overhead storage cabinets. A cab over bunk is across the front.
Back along the curbside, there are lots of overhead cabinets, a 32" TV, lots of counter space including a pull out countertop drawer, a large double kitchen sink, a three burner range with overhead microwave, a refrigerator and a pull out pantry.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $4,995
Sale Price: $39,995
Stock# P1315
Chassis: Ford E-450 305hp
Exterior Color: Standard, Red Velvet HD-MAX, S
Interior Color: Arabian Spice, Dark Rum, Taupe
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Arabian Spice, Dark Rum, Taupe |
| Exterior Color | Standard, Red Velvet HD-MAX, S |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 41940 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford E-450 305hp |
| VIN | 1FDXE45S2EDBO9409 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


