Used 2015 Thor Motor Coach Citation Sprinter 24SR Motor Home Class B+ - Diesel
TRAVEL COMFORTABLE AND MANEUVER EASY WITH LOW MILES
Thor Motor Coach offers the Citation Sprinter 24SR Class B+ diesel motor home featuring double slides.
The rear slide out features a queen bed with nightstands and overhead storage. A side aisle bath includes a flip-up countertop, sink, angled corner shower, and a toilet with overhead storage. A closet is located across from the bath.
The kitchen/living area features a refrigerator, two burner range top, overhead microwave, a single kitchen sink and overhead cabinets. A combination sofa dinette with a pedestal table is found in the second slide with a 26" TV mounted on a view slide for convenience. Extra sleeping space is available in a bunk over the cab.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $30,115
Sale Price: $49,970
Stock# 2308P
Chassis: Mercedes Sprinter
Exterior Color: TAN
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | TAN |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Generator | 3.6 kW Onan generator |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 38150 |
| Engine | 3.0L V6 188Hp |
| Chassis | Mercedes Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC3E9594051 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


