Used 2015 Thor Motor Coach Four Winds 26A Motor Home Class C
Queen Bed / Bunk Over Cab / Rear Bath / Generator
Adventures are made easy in this Thor Motor Coach Four Winds class C model 26A. There is sleeping for seven, and it includes a slide out for added interior space.
Step inside and find a 66" jackknife sofa to the right of the entry door. Across from the sofa is a booth dinette. Both sofa and dinette offer overhead storage and can each be made into additional sleeping space for the kids or extra guests.
Up front above the cab is a 54" x 87" bunk with 32" swivel flat screen TV.
Create all of your favorite meals and snacks easily in this Four Winds kitchen with a refrigerator, large double sink, three burner range-top, and overhead microwave. There is also a storage cabinet above for dishes and things.
In the rear find a queen bed slide with nightstands and overhead cabinets providing a comfy place to rest and relax. Across from the bed there is even a place for an optional 24" LED TV.
There is a corner bath featuring a shower, toilet, and vanity with sink, plus overhead medicine cabinet. A handy closet can be found just outside the bathroom door for clothing storage and more.
This unit is also available with a Chevy 4500 chassis.
As is sale- *NOTE: As is - Although dry now, our inspection did show that this unit did have water intrusion at some point. As a result it is being sold as is. We will be happy to show you what we found when you come in person to see if it is the right bargain for you.
Please call 207-224-8444 for more information!
AS-IS SAFETY CHECK ONLY: This unit has received only a basic road safety inspection (e.g., brakes, lights, tires, hitch, propane leak down, and frame). No functional systems (plumbing, electrical, appliances, etc.) have been tested, and their condition is unknown. Sold strictly as-is, with no warranty or guarantees, and may require repairs after purchase.
*Payments are based on 8.49% APR for 180/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# EDA60215
Chassis: Ford E-350
Exterior Color: Standard, Golden Nugget HD Max
Interior Color: Bronze Coin, Toasted Almond, W
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Bronze Coin, Toasted Almond, W |
| Exterior Color | Standard, Golden Nugget HD Max |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 26 gals |
| Black Water Capacity | 26 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford E-350 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


