Used 2015 Thor Motor Coach Miramar 34.1 Motor Home Class A
Make your travel time easy with this Miramar class A motor home by Thor Motor Coach. Model 34.1 features double slide outs for added interior space, a bath and a half, and a drop-down overhead bunk in front providing sleeping space for 8 individuals! And, you are going to love the full basement storage with aluminum side-hinged compartment doors!
Step inside and find all the kitchen amenities you need to your left. There is a double kitchen sink and counter top area with overhead storage for all of your dishes and things. You will also find a refrigerator and three burner range with microwave oven above.
Enjoy dining and relaxing at the large u-shaped dinette with a 36" x 64" sleeping area, and air bed sofa slide out. The sofa provides a 60" x 74" sleeping space if needed for family or extra guests. There is also a 32" LED TV that can easily be viewed from any seating in the room.
Moving toward the back on the driver's side you have a pantry and closet with washer and dryer prep on the right, and a half bath including toilet, sink and linen cabinet on the left.
Next, find a queen bed slide with nightstands and dual closets with drawers between and a 24" LED TV.
All the way to the rear is a full bath including a 32" x 32" shower, toilet, vanity with sink, linen cabinet, and more!
Outside you can also enjoy a 32" LED TV, which makes it easy to have your family and friends gather around to watch the game outdoors.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# 93734D
Chassis: Ford F53
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 83 gals |
| Black Water Capacity | 83 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 6.8L V10 362Hp |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 203_93734D |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


