Used 2015 Thor Motor Coach Siesta Sprinter 24SA Motor Home Class B+ - Diesel
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
The Mercedes Benz Siesta Sprinter Class B+ diesel motor home by Thor Motor Coach offers fuel efficiency and plenty of space.
In the rear of the Siesta Sprinter 24SA you will find a corner bathroom including a shower, vanity sink, medicine cabinet and a toilet. The opposite rear corner holds a full size bed with overhead cabinets. There is a closet just outside the bath.
A u-shaped dinette with overhead cabinets for storage fills the motor home's single slide. This dinette can be converted for extra sleeping space. Someone can even get a good night's rest in the bunk over the cab.
A 22" LED TV is mounted over the entry door. To the left of the door, the kitchen features a single round sink, overhead cabinets, a two burner range top, overhead microwave and a refrigerator.
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $10,687
Sale Price: $74,878
Stock# 5CR706
Chassis: Mercedes Sprinter
Interior Color: 1
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | 1 |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 30027 |
| Engine | 3.0L V6 188Hp |
| Chassis | Mercedes Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC4F9605706 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


