Used 2015 Thor Motor Coach Siesta Sprinter 24SL Motor Home Class C - Diesel
This Siesta Sprinter Class C motor home 24SL by Thor Motor Coach features everything you need to enjoy spending time away from home.
As you enter notice the large slide out opposite the door side where you will enjoy cooking up light meals and snacks. The slide includes a two burner range top with overhead microwave oven and single round kitchen sink that is also attached to a L-shaped sofa with pedestal table.
To the right of the entry door find a sofa with seat belts for safe traveling while on the road. The sofa makes into a comfortable bed that has a 54" x 74" sleeping area. You can also sleep one individual in the cab-over bunk that is 36" x 75" if you wish. There is a 22" LED TV mounted above the entry door for convenient viewing in the front section of this coach.
To the left of the entry door there is a refrigerator for all of your perishable items and a handy closet for all of your clothing storage needs.
The rear of this unit features a convenient bathroom which includes a toilet, vanity with sink and overhead cabinet, plus a 26" x 26" angled shower.
There is also an exterior storage compartment in the rear corner, and you can choose to add an optional 32" LED TV outside, plus so much more!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# F9606067U
Chassis: Mercedes Benz
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 22788 |
| Engine | 3.0L V6 188 Hp |
| Chassis | Mercedes Benz |
| VIN | WDAPF4CC1F9606067 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

