Used 2015 Thor Motor Coach Tuscany XTE 36MQ Motor Home Class A - Diesel
The Thor Motor Coach class A diesel Tuscany XTE 36MQ has a rear bedroom and quadruple slides.
As you enter the coach, a generous slide to your left holds a buffet dinette and an expanding sofa with air bed. You may choose an optional dream dinette in place of the buffet dinette. When choosing the dream dinette option, an exterior TV is not available. You may also choose an optional sofa with queen air bed in place of the expanding sofa.
The opposite side in the living area includes a corner linen storage area, with a 48" LED TV and fireplace. A slide has a double sink, three burner range, overhead microwave, overhead cabinets, pull-out countertop section, a refrigerator and a pantry.
Beyond the living area, a split bath includes a shower on one side with a private toilet and sink area on the other.
A rear bedroom offers a king bed in a slide with nightstands at each side and overhead cabinets. The rear wall holds a large wardrobe and a corner washer/dryer. The wall opposite the bed includes a dresser, overhead cabinets and a 32" LED TV within a slide out.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $141,444
Sale Price: $149,977
Stock# CY6682
Chassis: Freightliner XC
Exterior Color: Mirage, Olympus, Palisade, Ver
Interior Color: Avant-Garde, Ivory Sonata, Lun
| Sleeps | 3 |
| Slides | 4 |
| Length | 37 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Interior Color | Avant-Garde, Ivory Sonata, Lun |
| Exterior Color | Mirage, Olympus, Palisade, Ver |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 91 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 47951 |
| Engine | Cummins ISB-XT 360hp |
| Chassis | Freightliner XC |
| VIN | 4uzab2dtxfcgy6682 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


