Used 2015 Tiffin Motorhomes Open Road Allegro 32CA Motor Home Class A
The Allegro 32 CA class A motorhome from Tiffin offers sleeping space for five and lots of floor space with double slides including a large slide out in the living/dining area.
The rear bedroom provides a queen bed slide out with nightstands at each side of the bed and overhead cabinets above the head of the bed. The opposite wall includes a wardrobe with drawers below and a vanity with a TV above it.
A split bathroom has a private area with a large vanity, a sink, overhead cabinets and a toilet. A shower is across the hall.
The kitchen along the curb side includes a pantry, refrigerator, three burner range, overhead microwave, angled double sink and overhead cabinets. A lounge chair and ottoman are just beyond the entry steps, with more overhead cabinets.
In the cab area you will find two captain's chairs, overhead cabinets at each side, an optional center TV and an optional driver side door.
The road side includes a large slide with sofa bed, booth dinette and overhead cabinets. You may choose an optional dinette with computer workstation in place of the booth dinette. A standard TV is mounted at the back of the living area for easy viewing from any seat.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $29,336
Sale Price: $70,659
Stock# 10482-A
Chassis: Ford
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 8 ft 4 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 70 gals |
| Grey Water Capacity | 66 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 235/80R22.5-GXRV |
| Miles | 45008 |
| Engine | 6.8L V10 362 Hp |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY4E0A09994 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


