Used 2016 Airstream Flying Cloud 19 Travel Trailer
Sale Pending! We have similar RVs for sale!
The Flying Cloud 19 travel trailer by Airstream is ideal for a weekend getaway.
To the right of the entrance you will find a dinette.
The galley has a pantry, refrigerator and a LED TV above the refrigerator. On the opposite side of the travel trailer there is a sink and three burner range.
The bathroom area has a shower and toilet. Just outside of the bathroom there is a sink.
In the rear you will find a comfortable bed, and much more!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# ST4579
Exterior Color: Silver
Interior Color: 3 choices
| Sleeps | 4 |
| Length | 19 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | 3 choices |
| Exterior Color | Silver |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3852 lbs |
| Cargo Capacity | 648 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 18 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| VIN | 1STC9AA11GJ534579 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


