Used 2016 Airstream Flying Cloud 25 Travel Trailer
AN AIRSTREAM IS SOLID ~ NO MATTER IT'S AGE ! COME CHECK IT OUT
The Flying Cloud 25 travel trailer by Airstream offers a rear bedroom area with a queen bed, nightstand, and wardrobe with drawers.
To the right of the entrance you will find a dinette with a table, and at night it easily converts into a bed for more sleeping space. Next to the dinette there is a lounge/bed and a LED TV.
The galley offers a sink and three burner range on one side, and a refrigerator, microwave, and pantry on the other side of the trailer.
The bathroom has a private toilet area and sink on one side and across from the toilet area there is a shower and a wardrobe, plus so much more!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $2,000
Sale Price: $63,995
Stock# 97816
| Sleeps | 6 |
| Length | 25 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 835 lbs |
| GVWR | 7300 lbs |
| Dry Weight | 5600 lbs |
| Cargo Capacity | 1700 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1STX9YJ22GJ533833 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


