Used 2016 Coachmen RV Clipper Ultra-Lite 17FB Travel Trailer
NO SLIDES!Step inside model 17FB and notice the handy wardrobe to your immediate left. Further in the door in the opposite rear corner find a bathroom with a 36" shower and toilet.
To the right of the entry there is a 28" x 28" booth dinette for two with storage above for your things. Opposite is where you will cook up your meals using the two burner cook-top, single sink, and refrigerator/pantry. There are also overhead cabinets for your dishes and other kitchen items so everything can be neatly tucked away and organized.
In front enjoy a queen size bed with storage above. This end features a curtain that can be pulled across the entire unit for a bit more privacy at night, plus so much more!
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# 1014
| Sleeps | 3 |
| Length | 21 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft 4 in |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Hitch Weight | 337 lbs |
| GVWR | 3652 lbs |
| Dry Weight | 2903 lbs |
| Cargo Capacity | 732 lbs |
| Fresh Water Capacity | 33 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Tire Size | 13" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 5zt2cwfc6gj111014 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


