Used 2016 Coachmen RV Leprechaun 260QB Motor Home Class C
YOU GOTTA SEE THIS ONE FOR YOURSELF. IMMACULATE CONDITION, LOW MILES CLASS C
2016 Coachmen Rv Leprechaun 260QB Highlights:
~OPTIONS LISTED BY MANUFACTURER,ACTUAL OPTIONS MAY VARY~
Leprechaun Class C Motor Home w/Rear Queen Bed w/Overhead Storage, Slide Out, Wardrobe, Private Toilet Area w/Sink & Med. Cabinet, Angle Shower, Pantry, L-Counter w/Dbl. Kitchen Sink, Refrigerator, Slideout 3 Burner Range & Sofa w/Overhead Storage, Booth Dinette, Cab Over Bunk 57" x 95 and Much More! Available Options Include: Solar
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 93887
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Dry Weight | 11250 lbs |
| Cargo Capacity | 3250 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Engine | 6.8L V10 |
| VIN | 1FDXE4FS3FDA01754 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


