Used 2016 Coachmen RV Prism 24M Motor Home Class B+
Take on any adventure in this class C diesel Prism motor home by Coachmen RV. Model 24M features a rear bath layout, a single slide, and a Murphy bed with two recliners!
Enter and find a 59" lounge to your left with a space for a table, plus overhead cabinets for storage. Opposite the door is a slide out Murphy bed that is 60" x 74" and features dual recliners in front. The perfect space saver.
Just beyond the lounge is a refrigerator for your perishables. Opposite you will find an L-shaped counter with double sink, a counter extension, and range with overhead microwave oven.
Continue on back to the rear spacious bath where you will enjoy a large wardrobe and linen cabinet on the left side, a sink with medicine cabinet, an angled shower, and a toilet with overhead storage, plus so much more!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $17,755
Sale Price: $54,995
Stock# U2484P
Chassis: Freightliner 3500
| Sleeps | 3 |
| Ext Width | 7 ft 7 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Dry Weight | 9645 lbs |
| Cargo Capacity | 1560 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 62806 |
| Engine | 3.0L V6 |
| Chassis | Freightliner 3500 |
| VIN | WDAPF4CC4F9623526 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


