Used 2016 CrossRoads RV Cameo CM36MK Fifth Wheel
Stepping inside the CM36MK Cameo fifth wheel by CrossRoads RV you will find that the main living and kitchen area have two slides. One slide has a dinette and theater seating. The opposite slide offers an entertainment center, large pantry, three burner range, and refrigerator. In the middle of the kitchen there is a kitchen island with a double kitchen sink and extra counter space. Along the rear wall of the fifth wheel you will find a comfortable sofa.
Proceeding up the stairs, the bathroom is on the left. Inside the bathroom there is a toilet, shower, linen cabinet, and sink.
In the front bedroom you will find a slide with a queen bed, or you can choose an optional king bed. Across from the bed there is a dresser and entertainment center. Along the front wall you will find a large wardrobe which provides added storage.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $9,000
Sale Price: $33,995
Stock# CG113A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 1 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2542 lbs |
| GVWR | 16000 lbs |
| Dry Weight | 12714 lbs |
| Cargo Capacity | 3286 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 4V0FC3626GR006103 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


