Used 2016 CrossRoads RV Cruiser CF322RL Fifth Wheel
**STOCK PHOTOS, CALL FOR PHOTOS OF EXACT UNIT**The CrossRoads Cruiser CF322RL fifth wheel offers triple slides and a rear living area.
As you enter the fifth wheel, to the left there is a slide with a free-standing table and chairs and recliners. Along the rear wall you will find a sofa. In the main living area there is an additional slide with an entertainment center with a fireplace below, pantry, three burner range, microwave, and refrigerator. Next to the slide you will find a hutch. The kitchen island offers a double kitchen sink, plus additional counter space.
Stepping up the stairs, the bathroom is on the left. Inside the bathroom there is a sink, shower, toilet, and linen cabinet.
The front bedroom has a queen bed slide with the option of a king, a front wardrobe with sliding doors, washer and dryer prep, and a chest of three drawers with a TV above the chest, plus more!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $10,017
Sale Price: $29,982
Stock# 101577
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1886 lbs |
| GVWR | 12286 lbs |
| Dry Weight | 10544 lbs |
| Cargo Capacity | 1742 lbs |
| Fresh Water Capacity | 56 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4V0FC3220GG007765 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


