Used 2016 CrossRoads RV Sunset Trail Reserve ST33FR Travel Trailer
The Sunset Trail Reserve ST33RF travel trailer by CrossRoads RV offers triple slides and a rear bunk house.
As you enter the travel trailer, to the left there is a double kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator. The opposite side of the travel trailer has a slide with a sofa and super booth dinette. Next to the dinette you will find a wardrobe/pantry. Along the front wall of the main living area there is a nice size entertainment center.
The front bedroom has a queen bed with wardrobes on either side of the bed.
Proceeding toward the rear of the trailer, the bathroom is on the left. Inside the bathroom you will find a toilet, sink, and corner shower.
The rear bedroom has two slides on either side of the trailer. Each slide offers a sofa and flip-up bunk. Along the rear wall you will find an entertainment center base.
Outside you can enjoy the exterior kitchen which has a sink, and two burner range.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $32,341
Sale Price: $18,900
Stock# 9859
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Hitch Weight | 914 lbs |
| GVWR | 9714 lbs |
| Dry Weight | 7680 lbs |
| Cargo Capacity | 2034 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| VIN | 4V0TC3327GE016783 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


