Used 2016 Dutchmen RV Coleman Lantern LT Series 17FQ Travel Trailer
As you step inside the Coleman Lantern LT Series 17FQ you will find a bed along the front wall of the travel trailer including an end table and overhead cabinets to store your sheets and clothes, a set of bunks in the rear, plus much more!
Along one side of the trailer there is a refrigerator, single sink, microwave, two burner range, pantry, and overhead storage. On the opposite side of the trailer you will find a dinette with an overhead cabinet, and in the rear right corner there is a double size bunk with a single bunk above.
The bathroom is also in the rear on the left side. There is a shower and a toilet inside the bathroom.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 22829
| Sleeps | 6 |
| Length | 21 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 8 ft 8 in |
| Hitch Weight | 453 lbs |
| Dry Weight | 3205 lbs |
| Cargo Capacity | 645 lbs |
| Fresh Water Capacity | 27 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| VIN | 4YDT17F18GY934158 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


