Used 2016 EverGreen RV i-Go I-go Cloud 210rb Travel Trailer
***ALREADY DISCOUNTED FOR FINANCING WITH US !!!***
The i-Go G210RB travel trailer offers a single slide and a rear bath.
As you enter the travel trailer, to the right there is a queen bed with storage below the bed. You will also find wardrobes on either side of the bed.
The main living and kitchen areas has a large sink, microwave, and refrigerator on one side of the trailer. The other side offers a 84" dinette slide and a large pantry.
In the rear you will find the bathroom. There is a sink, medicine cabinet, linen cabinet, toilet, and shower.
You will find plenty of overhead cabinets throughout the trailer as well as a large exterior pass thru storage area. In the rear of the trailer there is an outside shower, and much more.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# UT140664
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft |
| Ext Width | 7 ft 7 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 404 lbs |
| GVWR | 5995 lbs |
| Dry Weight | 4389 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Tire Size | ST205/75R14-C |
| VIN | 5ZWTGGE22G1005914 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


