Used 2016 Fleetwood RV Flair 29T Motor Home Class A
SALE PENDING - PLEASE CALL FOR AVAILABILITY!
When you are needing to get away and go on that vacation across the country that you've always dreamed about, let the Flair 29T take you there in style. This Flair class A gas motor home by Fleetwood RV features a single slide.
As you enter the motor home, to the left there is a storage closet. To the right of the entrance you will find a 66" jack-knife sofa. On the opposite side of the motor home there is a slide which helps to open up the living area. On the slide there is a 41" x 70" dinette with a 32" LED TV above the dinette, double kitchen sink, three burner range, and refrigerator. Across from the refrigerator there is a pantry where you can store your canned goods.
The bathroom has a toilet, sink, medicine cabinet, and shower.
After a fun day outside you can retreat to the rear bedroom where you will find a queen bed with wardrobes on either side of the bed. Along the wall you find a 19" LED TV swing-arm.
Options may include: a driver/passenger pedestal table, hide-a-loft drop down queen bed.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $5,000
Sale Price: $49,995
Stock# 0631
Chassis: Ford 362 hp
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 16000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 14613 |
| Engine | 6.8L Triton V10 |
| Chassis | Ford 362 hp |
| VIN | 1F64F5DY2F0A13101 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


