Used 2016 Fleetwood RV Southwind 32VS Motor Home Class A
The 32VS Southwind class A gas motor home by Fleetwood RV features a rear bedroom and single slide.
Inside this model you will find an Euro chair with ottoman with an end table on the right when you step inside. On the other side of the chair is a double kitchen sink, three burner range, microwave, and a refrigerator. The opposite side of the motor home has a sofa sleeper and dinette slide.
As you proceed down the hallway toward the rear of the motor home, the side aisle bathroom is on the right. Inside the bathroom you will find a shower, sink, and a toilet.
Just before you get to the bedroom in the rear of the motor home, there is a wardrobe on your left. The bedroom offers a queen bed and nightstand slide. Along one wall in the bedroom is a wardrobe, dresser, and 22" LCD TV.
This motor home has plenty of overhead cabinet space for storage. There are also plenty of options to help tailor this motor home for your needs. You can choose a front 32" LED TV, 3 burner range with oven, sofa sleeper with air mattress & footrest, mid-ship 40" LED TV, free standing recliner, facing dinette, free-standing dinette with credenza, and a queen bed with air mattress, plus much more to make this Southwind yours.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# 4054
Chassis: Ford
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 10382 |
| Engine | 6.8L Triton V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY8F0A09031 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


