Used 2016 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 26BH Travel Trailer
Take a few extra friends camping with you thanks to the rear bunk house on the Cherokee Grey Wolf 26BH travel trailer by Forest River.
As you enter the travel trailer, to the left is a dinette with a LCD TV mount. Straight in front of you as you enter there is a sofa which faces the rear of the trailer. Along the road side you will find a large sink, three burner range, microwave, and refrigerator.
The rear bathroom has a tub with shower and toilet. Just outside of the bathroom there is a sink.
The rear bunk house has a double bed on the bottom and a single bunk on top. There is also a wardrobe in the corner.
The front bedroom has a queen bed and two wardrobes.
There are plenty of overhead cabinets throughout the travel trailer, as well as outside storage, and much more!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# UT762580
| Sleeps | 8 |
| Length | 29 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 605 lbs |
| GVWR | 7605 lbs |
| Dry Weight | 5040 lbs |
| Cargo Capacity | 2126 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| VIN | 4X4TCKB26GT182384 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


