Used 2016 Forest River RV Georgetown 328TS Motor Home Class A
NO HIDDEN FEES EVER!! NO DEALER FEES!!
Stepping inside this 328TS Georgetown motor home by Forest River, you will immediately notice the beauty and spaciousness of the interior.
In the living area you will find a barrel chair to your right as you enter. Along the driver's side wall you have a hide-a-bed and dinette slide, and a TV. The opposite side of the motor home offers a three burner range and double kitchen sink slide. Proceeding down the hallway you have a refrigerator or you can choose an optional residential refrigerator and pantry.
The bathroom holds a sink, medicine cabinet, toilet, and corner angle shower. As you exit the bathroom there is a washer and dryer preparation on the opposite side.
The bedroom has a queen bed slide, double wardrobes, and a TV. There is plenty of overhead cabinet space in this motor home.
You even have the option to add an optional TV or optional overhead bunk in the front of the motor home above the driver and passenger seats, plus so much more!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $30,000
Sale Price: $47,995
Stock# U06046
Interior Color: Cinnamon, Moonlight, Pebble, S
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Cinnamon, Moonlight, Pebble, S |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 36000 |
| VIN | 1F66F5DY6F0A06046 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


