Used 2016 Forest River RV Georgetown 335DS Motor Home Class A
JUST ARRIVED!! FIREPLACE, MASTER SUITE, L SHAPE SOFA
You will have everything you need at your fingertips with this motor home!
As you enter the Georgetown 335DS by Forest River you will see to your left, a double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator or you can choose an optional residential refrigerator and pantry. On the opposite side of the motor home, there is a pantry, dinette, L-sofa, and end table slide. The TV and fireplace can be enjoyed from the L-sofa.
In the cab area there is a round table between the driver and passenger seats, and an optional bunk above the cab or optional TV.
The bathroom has a linen cabinet, corner shower, sink, and toilet.
As you enter the bedroom you will find two wardrobes, TV, and a queen size bed slide.
This motor home offers plenty of overhead cabinets space throughout, and so much more.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $3,900
Sale Price: $68,995
Stock# 0635
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 55407 |
| VIN | 1F66F5DY8G0A14179 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


