Used 2016 Forest River RV Georgetown XL 378TS Motor Home Class A
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
This 378TS Georgetown XL motor home by Forest River offers so much living space with dual opposing slides!
Stepping inside the model to the right there is a slide with a free-standing dinette, and just past the dinette there is a corner TV and fireplace. The opposite slide has an chair, hide-a-bed sofa or optional L-shaped sofa, three burner range, and microwave slide. Proceeding through the motor home you will find a double kitchen sink, and a refrigerator and pantry.
In the cab area you can choose to have either an optional overhead bunk, or a TV.
Down the hallway you will see that this model has a private toilet area. Across the hall is a sink and corner shower.
In the bedroom you will find a slide with a queen size bed, overhead cabinets, and nightstands. On the opposite side of the room you will find a large wardrobe, TV, and an optional washer/dryer.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home. Let this motor home take you on your next adventure!
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $8,687
Sale Price: $68,878
Stock# 0CR5015
Chassis: Ford F-53
Interior Color: 3
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | 3 |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 24000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 65 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 255/80R22.5 |
| Furnace BTU | 55000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Chassis | Ford F-53 |
| VIN | 1F66F5DYXG0A05015 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


