Used 2016 Forest River RV Rockwood Hard Side Series A128S Folding Pop-Up Camper
The Rockwood Hard Side A128S folding pop-up camper by Forest River features ample outside storage and two dinettes.
As you enter the pop-up camper, a dinette fills the front wall. Continuing around you will find a three burner stove top, refrigerator, and single bowl sink.
The back holds a generous 54" x 80" u-shaped dinette. The Cool Cat heat pump is located under a corner of the seat. Back along the entry wall is a microwave cabinet.
Full width front storage, additional rear storage and a gas grill can be found outside the Rockwood Hard Side A128S.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $1,999
Sale Price: $7,996
Stock# UT95747
| Sleeps | 4 |
| Length | 18 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft |
| Hitch Weight | 263 lbs |
| GVWR | 3263 lbs |
| Dry Weight | 2131 lbs |
| Cargo Capacity | 1132 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | 13" |
| VIN | 4X4CPR518GD295747 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


