Used 2016 Forest River RV Rockwood Mini Lite 2109S Travel Trailer
1 year RV Complete Included With 14 Nights of Camping on US!
The Rockwood Mini Lite 2109S travel trailer by Forest River offers a rear bath and a single slide.
As you enter the travel trailer, to the left is a wardrobe, and refrigerator.
The bathroom has a toilet, corner shower, sink, and medicine cabinet.
The sofa is on a slide and there is a table in front of the sofa. The opposite side of the travel trailer has a counter top, double kitchen sink, three burner range, microwave, and extra counter space. You will also find an entertainment center.
In the front, there is a queen bed with flip-up storage. Wardrobes and nightstands can be found on either side of the bed.
There are plenty of overhead cabinets throughout the travel trailer, as well as an exterior pass thru storage.
You can even choose an optional gas grill and rear ladder, plus more!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# UT280322
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 456 lbs |
| Dry Weight | 4037 lbs |
| Cargo Capacity | 1219 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TRLW23GD405375 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


