Used 2016 Forest River RV Rockwood Premier 2514G Folding Pop-Up Camper
The double slide Rockwood Premier 2514G folding pop-up camper by Forest River includes a front king and a rear queen tent end bed.
As you enter, a port-a-pottie is immediately to your right. Storage is included in the front corner with an L-seat over it, extending part way across the front. The opposite corner holds lift-up storage.
As you continue around, a slide out has a booth dinette. Back inside the pop-up camper is a cabinet with an optional refrigerator below.
Across on the opposite side are two cabinets. The slide has a three burner range, and sink.
Outside you will find easy access front sliding storage, an awning, and a gas grill, plus more!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $4,783
Sale Price: $6,998
Stock# GD297549
Exterior Color: W-PRE-PDI
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 19 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 1 in |
| Exterior Color | W-PRE-PDI |
| Hitch Weight | 302 lbs |
| GVWR | 3302 lbs |
| Dry Weight | 2697 lbs |
| Cargo Capacity | 605 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | 13" |
| VIN | 4X4CPRA16GD297549 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


