Used 2016 Forest River RV Rockwood Roo 23WS Expandable
MD State Inspection: Yes.
Appliance Prep: No warranty.
Water Damage &/or Delamination(s): Will seal, no repair.
Step inside to your right to the front tent end bed including two nightstands and a shelf above for storage.
Along the curb side is a 64" sofa with overhead cabinets beside a double kitchen sink, three burner range, microwave, and additional storage above. Next to the slide is an entertainment center.
A corner bathroom features a vanity sink, medicine cabinet, corner shower, linen storage, and a toilet. The second queen tent end bed is located in the rear of the trailer with an upper storage shelf. There is a wardrobe slide and bench seat next to this bed as well as a door for privacy.
Continuing around you will find a refrigerator and 85" u-shaped dinette with overhead cabinets.
The outside features an awning and exterior storage. An optional gas grill may be added as well.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $4,000
Sale Price: $12,999
Stock# 52786
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 25 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| Dry Weight | 4841 lbs |
| Cargo Capacity | 1459 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| VIN | 4X4TRLY22HZ145861 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


