Used 2016 Forest River RV Surveyor 264RKS Travel Trailer
This unit sold AS IS...
Double entry doors, a rear kitchen, and single slide are just a few of the key features you will find inside the Surveyor 264RKS travel trailer by Forest River!
As you enter the rear entrance of the travel trailer, along the rear wall you will find a refrigerator, three burner range, extra counter space, and a double kitchen sink. The slide has a sofa, end table, and wardrobe. The opposite side of the travel trailer has a dinette.
In the side aisle bath you will find a sink, radius shower, and toilet.
The front bedroom greets you with a queen bed with storage below, and wardrobes on either side of the bed. There is also a entrance outside from the bedroom.
An exterior pass thru storage area is great for storing your exterior camping gear while the interior overhead cabinets help to keep your things neat and tidy inside the trailer, plus more!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 2140
Interior Color: Latte, Seaglass, Slate
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Interior Color | Latte, Seaglass, Slate |
| Hitch Weight | 651 lbs |
| Dry Weight | 4935 lbs |
| Cargo Capacity | 2655 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Cooktop Burners | 3 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 20' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 4X4TSVB23GL026694 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


