Used 2016 Forest River RV Wildwood 32BHDS Travel Trailer
Inside the 32BHDS Wildwood travel trailer by Forest River you will find double slides and a rear bunk house which your kids will love!
To the right of the entrance you will find a front bedroom with a queen bed and wardrobes on either side of the bed, and a shelf above the bed.
The living area offers a slide with a sofa and a u-dinette. Next to the dinette there is a large wardrobe. The opposite side of the trailer has a double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry. Along the front of the living and kitchen areas there is a swivel box for your enjoyment.
The bathroom offers a tub, sink, medicine cabinet, and toilet. There is also a private entrance outside from the bathroom.
In the bunk house you will find a slide with a set of bunk beds. On the opposite side of the trailer there is an upper bunk.
Outside you can enjoy the exterior kitchen as well as all of the room that the pass thru storage offers, and more!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# ZZ057B
Exterior Color: WHITE4
Interior Color: TIFFANY LEATHER
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | TIFFANY LEATHER |
| Exterior Color | WHITE4 |
| Hitch Weight | 859 lbs |
| Dry Weight | 7955 lbs |
| Cargo Capacity | 3026 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 57 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 4X4TWDH26G8800963 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


