Used 2016 Forest River RV Work and Play 25WAB Toy Hauler Travel Trailer
Beautiful Toy Hauler Floorplan. Last one at this price!Why not load up your camping gear, off-road toys, start your next camping adventure with the 25WAB Work and Play toy hauler travel trailer by Forest River! The cargo space along the door side has 13'8 of length and on the side opposite of the door there is 6' of space for your off-road toys.
Straight in from the entry door you will find the bathroom with a toilet, sink, and shower.
To the left of the entry door there is an overhead cabinet where you can store your riding gear such as helmets, glasses, and gloves.
The kitchen area has a three burner range, double kitchen sink, overhead cabinet for dishes, and refrigerator.
After a day of outdoor fun you can retreat to the front bedroom where you will find a queen bed with wardrobes on either side of the bed and so much more!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $4,945
Sale Price: $16,999
Stock# GB016887
| Sleeps | 2 |
| Length | 30 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 1325 lbs |
| GVWR | 10125 lbs |
| Dry Weight | 7566 lbs |
| Cargo Capacity | 2559 lbs |
| Fresh Water Capacity | 110 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| VIN | 4X4TWPA29GB016887 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


