Used 2016 Gulf Stream RV Vintage Cruiser 19ERD Travel Trailer
Head out to any adventure knowing you have the comfort of a few conveniences of home with you as you camp in this Vintage Cruiser travel trailer 19ERD by Gulf Stream Coach.
This unit offers a queen size bed up front with nightstands on both sides of the bed, plus overhead storage and more.
The split bath provides a shower on the right side before the sleeping area, and a private toilet and vanity with sink on the left.
The rear features a booth dinette with shelf on one side for your things. A refrigerator can be found to the right of the entry door along with a TV mount for a flat screen TV that you can easily add. There is also a double sink, a two burner cook-top, overhead storage, and so much more!
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $3,000
Sale Price: $9,995
Stock# 032522
| Sleeps | 3 |
| Length | 22 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 380 lbs |
| Dry Weight | 2900 lbs |
| Cargo Capacity | 1233 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 1NL1DTH23G1032522 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


