Used 2016 Heartland Torque TQ 321 Toy Hauler Fifth Wheel
Triple slides add to the spaciousness of this Heartland Torque fifth wheel toy hauler, and the 12' garage adds to the fun while you are camping!
In this Torque model 321 you will have plenty of space to move around with dual opposing slides in the main living area. To the left of the door there is a sofa with overhead storage and a dining table for mealtime use. A kitchen island is just off center and features a double sink, plus additional counter space for prep work. The kitchen slide offers additional counter space, a three burner range, and refrigerator. There is also a corner pantry off to the side. Above the counter there is a 40" flat screen TV.
Head up the steps to the front master bedroom and side aisle bath. The bath features a sunken tub, toilet, and sink with overhead cabinet. At the top of the steps across from the bath there are storage cabinets for linens and things.
Also at the top of the steps just before the bedroom sliding door you will find the beginning of a large storage slide that starts in the hall and goes into the master suite. You will also find a comfy king size bed with nightstands and storage on both sides.
Head back through the unit and pass through the glass patio doors to a 12' garage space for your toys. The rear ramp door makes loading and unloading a cinch, and you can choose to add the electric queen bed split bench seat/bed option for added sleeping and lounging space after the toys are removed, and so much more!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $2,993
Sale Price: $23,995
Stock# 943644A
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 2450 lbs |
| GVWR | 16250 lbs |
| Dry Weight | 11570 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| VIN | 5SFCG3826GE303570 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


