Used 2016 Highland Ridge RV Open Range 3X 388RKS Fifth Wheel
As Is, As Seen, With All FaultsGreat service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $20,000
Sale Price: $19,995
Stock# 872A
Exterior Color: Gray
| Sleeps | 3 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Int Height | 7 ft |
| Exterior Color | Gray |
| Hitch Weight | 2500 lbs |
| GVWR | 16450 lbs |
| Dry Weight | 12280 lbs |
| Cargo Capacity | 4170 lbs |
| Fresh Water Capacity | 85 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 16" |
| VIN | 58TFE3925G5023736 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


