Used 2016 Holiday Rambler Vacationer 34ST Motor Home Class A
Step inside just behind the passenger seat and notice the slide out sofa sleeper and booth dinette straight ahead. There is also additional seating with a lounge chair to your immediate left as you enter.
Continue on toward the back and see a slide out kitchen area where you can easily cook for your family. You will find here a three burner range, overhead microwave oven, a double kitchen sink, and residential refrigerator. There are also ample overhead cabinets plus lower cupboards and drawers for your camping items. A small pantry is also available for dry and canned goods.
The living area features a 40" LED TV for viewing mid coach, and you can also choose an optional 32" LED TV for above the cab area as well.
Continuing on back you will find a walk-through bath area with shower and sink on the right, and a private toilet area with sink and toilet on the left.
Sliding doors separate the bath area from the bedroom where you will enjoy resting up for another full day of adventure. Here you can sleep comfortable on a queen bed slide out with nightstands on either side. Opposite find two wardrobes, and a dresser between with a 32" LED TV for viewing.
You can choose to add the optional washer and dryer for convenience, an electric fireplace, free-standing dinette, plus so much more!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $9,687
Sale Price: $68,878
Stock# 0CR8309
Chassis: Ford 362 Hp
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 44816 |
| Engine | 6.8L Triton V10 |
| Chassis | Ford 362 Hp |
| VIN | 1F66F5DY9G0A08309 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


