Used 2016 Jayco Greyhawk 29ME Motor Home Class C
FULL BODY PAINT 23000 MILESStepping inside the Greyhawk 29ME class C gas motor home by Jayco you will notice how open the motor home feels with dual opposing slides in the living space, and a rear bedroom slide, plus much more!
To the right of the entrance there is a slide with a refrigerator and a hide-a-bed sofa. On the opposite side of the motor home there is another slide with a booth dinette, three burner range, and microwave. Next to the slide there is a double kitchen sink and extra counter space along the interior wall.
Above the cab there is a bunk as well as a TV, or you can choose to have an optional entertainment center.
Towards the rear of the motor home, the bathroom is on the right. Inside the bathroom there is a sink, toilet, linen cabinet which can hold towels or toiletries, and a shower. Across from the bathroom there is a large wardrobe and an additional linen cabinet which offers extra storage.
In the rear bedroom you will find a large dresser along the road side, a queen bed slide in the rear, and chest.
There are plenty of overhead cabinet throughout the motor home as well as exterior storage compartments. If you would like some shade outside, then under the 14' awning will become your favorite outdoor space.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $9,000
Sale Price: $39,995
Stock# U12956
Chassis: Ford E450
Exterior Color: Standard, Mahogany Mist, Black
Interior Color: Almond, Cappuccino, French Van
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 32 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Almond, Cappuccino, French Van |
| Exterior Color | Standard, Mahogany Mist, Black |
| Hitch Weight | 7500 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 33 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 31000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | Triton 6.8L EFI V10 |
| Chassis | Ford E450 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


