Used 2016 Jayco Jay Feather X213 Expandable
The Jay Feather X213 expandable by Jayco offers bunk beds and a rear king bed slide.
As you enter, to the right is a wardrobe and a set of bunks along the front wall.
Next to the bunks, the bathroom has a toilet, sink with additional countertop, and a tub/shower.
Along the road side you will find a refrigerator, pantry, and a sofa. The opposite side has a dinette, TV shelf, microwave, three burner range, and a kitchen sink.
The rear king bed slide includes overhead cabinets at the head of the king bed. If you need some privacy, there is with a curtain between to close off the bed area from the living/dining space.
Outside you will find exterior storage and a bicycle storage door underneath the bunks, plus much more!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $1,650
Sale Price: $13,345
Stock# 19579A
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 460 lbs |
| GVWR | 5500 lbs |
| Dry Weight | 4330 lbs |
| Cargo Capacity | 1170 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| VIN | 1UJBJ0BL9G1J30392 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


